Paywant payment gateway for woocommerce

Our new payment gateway plugin “Paywant Payment Gateway” is will be avaliabe in few days. Paywant is a new payment gateway. Its help to new and small businesses, e-commerce and marketing. Now they just take a payment TRY currency. We are made a plugin for our clients in Turkey.

Here is Turkish documentation:

Yeni ödeme yöntemi paywant için hazırladığımız Woocommerce eklentisini ödemelerinizi almak için kullanabilirsiniz.

Paywant Nedir?
Paywant küçük ve orta ölçekli işletmelerin ödeme almasını sağlayan merkezi Kıbrıs da bulunan firmadır.

Hangi Ödeme Kanalları Bulunuyor?
Hazırlamış olduğumuz pluginde: Mobil Ödeme, Banka Havalesi, Kredi Kartı ile Ödeme, MikroKart ve CashU bulunmaktadır.

Plugin Kurulumu
Code Affairs “Paywant payment gateway for woocommerce” pluginini indiriniz. Admin paneli menüsünden Pluginler > Yeni Yükle > Plugin Yükle yi seçerek indirdiğiniz plugini sunucunuza upload ediniz ve akabinde plugini aktif ediniz.

Plugin Ayarları
admin-panel-paywant

Admin paneli menüsünden sırasıyla” Woocommerce > Settings > Checkout > Paywant ” yolunu izleyin.

paywant-checkoutpngBaşlık ve Açıklama alanını düzenleyebilirsiniz. Bu alanlar kullanıcının ödeme yöntemlerini gördüğü checkout sayfasında bulunan ödeme yöntemi başlığı ve açıklamasıdır. Örneğin sadece kredi kartı ile ödeme alacaksanız başlığa kredi kartı ile ödeme yazabilirsiniz.

Mutlaka girilmesi gereken iki alan ise Api anahtarı ve Api gizli Anahtarı bölümleridir. Bu bilgiler size paywant tarfından verilmiş olmalıdır.

Return page alanı şimdilik pasif durumdadır. Return page bilgisini siz paywant tarafından manuel ayarlamanız gerekmektedir. Return page için ayarladığımız [paywant_order_id] ve [paywant_order_status] shortcodeleri de şu anda pasif durumdadır. İlerde yapılacak değişikliklere bağlı olarak aktif edebiliriz.

Hangi ödeme yöntemlerini kullanıyorsanız o alanları işaretlemeniz gerekmektedir. Komisyon Yansıt seçeneğini seçerseniz paywant komisyonunu müşteriye yansıtır.Paywant test denemesi sonucu

Gerekli ayarlamaları yapın ve kaydedin. Artık paywant ödeme yöntemini kullanarak ödeme alabilirsiniz.

Notify Url
Notify url paywant tarafından ödeme onaylandı veya iptal edildi bilgisinin gönderildiği urldir. Woocommerce de ödemenin onaylanması ile bilrlikte sparişi ödeme onaylandı akabinde işleme alındı konumuna otomatik getirir. Notifyurl için iki adet link kullanabilirsiniz.
(1) siteniz/index.php?wc-api=wc_gateway_paywantcheckout
(2) siteniz/wp-content/plugins/paywant-payment-gateway/paywant-notify.php
Örnek: codeaffairs.com/index.php?wc-api=wc_gateway_paywantcheckout

Açıklama
Paywant payment gateway plugini Tamamen Açık Kaynaktır ve Code Affairs tarafından yazılmıştır. Ödeme yöntemi eklentisi veya modülü alırken hangi sistem için alacaksanız alın kesinlikle açık kaynak olmasına dikkat edin. Isterseniz plugin kurulumu firmamız tarafından yapılmaktadır. İletişim bilgilerini kullanarak veya skype codeaffaris kullanıcı adı ile bize anında ulaşabilirsiniz. 7/24 Mailleriniz yanıtlamaktadır. Plugin faturanız bir hafta içerisinde adresinize gönderilmektedir.

İletişim
Skype: CodeAffairs
Email: info@codeaffairs.com